Opravy počítačů Plzeň

PC servis Plzeň


Bc. Jan Bidlo

tel. 602 352 498

info@pc-servis-plzen.cz

Partyzánská 25

312 00  Plzeň

IČ 87150671

Neplátce DPH


Ceník

Nefunguje Vám počítač?

Hodinový ajťák Jan Bidlo nabízí servis všech typů počítačů, ať se již jedná o notebooky nebo stolní PC, tzv. desktop. Moji klienti mne mohou navštívit po telefonní domluvě v mojí provozovně nebo je možná návštěva u Vás doma nebo ve firmě. Zjistím příčinu závady a na místě buď rovnou opravím nebo stanovím přibližnou cenu opravy počítače, případně termín možné opravy. PC servis v Plzni byla zřízena za účelem poskytnout odbornou pomoc těm lidem, kteří se ve světě informačních technologií neorientují nebo pouze uživatelům počítačů.

Nejčastější závady:

Řešení:


Co obsahuje reinstalace?

Pokud je v PC nebo notebooku starý plotýnkový pevný disk, doporučuji jeho výměnu za nový SSD disk, který je bez mechanických pohyblivých částic a tím snižuje fyzické opotřebení. Bez pohyblivých částí tak dojde zároveň ke značnému zrychlení počítače. Ve většině případů starších PC, které mi zákazníci přinesou, postačuje na klasickou kancelářskou činnost 128 GB. Na něj nainstaluji novou verzi Windows. Pokud máte licenci, nebo-li sériový kód, tak Vaší, v opačném případě koupím elektronickou přenositelnou druhotnou licenci, která stojí v současné době (léto 2024) 300 Kč pro Windows 10 a 600 Kč Windows 11.  Druhotné licence jsou legální licence, které byly zakoupené většinou organizacemi, ale nebyly využity. Tyto licence tedy organizace znovu uvolnily a jsou pak prodávány za nižší cenu. Po instalaci Windows budou instalovány aktualizace, instalace kodeků pro přehrávání zvuku a videí, instalace prohlížeče Google Chrome nebo jiného, kancelářského balíku Libre Office - toto je zdarma alternativa k Windows office, což je v jednoduchosti řečeno Word a Excell. Dále pak je možno po domluvě instalace jednoduchých a základních programů, jak o pdf prohlížeč a další.

Služby navíc

Ze starého disku lze většinou zálohovat na nový disk fotografie a ostatní dokumenty. Pokud chcete ušetřit a bude-li to možné, můžete si zálohu těchto souborů provést sami na flash disk. Zároveň předpokládám a doporučuji mít někde zapsané přihlašovací údaje k emailu, facebooku a dalších účtů. Taktéž u uživatelů Pilsfree mít někde zapsané údaje ip adres k připojení internetu. Posledním krokem je instalace tiskáren a skeneru a dalších zařízeních. 

Provádím: